Інформація для отримання термінової допомоги

Польська версія цієї сторінки

Ця сторінка та анкета нижче призначені для осіб, яким вже надано термінову допомогу від Фундації Кшиштофа Скубішевського для збереження наукового потенціалу України.

З метою отримання допомоги, уважно прочитайте цю сторінку та заповніть анкету наприкінці сторінки.

Житло

У зв’язку з великим напливом біженців у Польщі у цей час дуже важко знайти квартиру, а ціни на оренду житла високі, особливо у Варшаві. З цих причин вчений – особливо якщо він хоче жити у Варшаві – може очікувати від Фундації лише забезпечення скромних умов життя (наприклад, проживання з польською родиною, проживання разом із різними сім’ями біженців в одній квартирі – т.з. коммуналка).

Допомога Фундації та польська державна допомога

У випадку громадян України, що проживають у Польщі, і які виїхали з України після початку війни (24 лютого), існує можливість отримання польської державної допомоги повністю незалежної від допомоги, яку надає Фундація. Державна допомога полягає в тому, що при розміщенні громадянина України у особи чи в установі (особа чи установа забезпечують проживання та харчування), ця особа чи установа може отримати від польської держави 40 злотих за кожен день проживання (офіційна назва допомоги: świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainyгрошова допомога на забезпечення проживанням та харчуванням громадян України, які прибувають на територію Республіки Польща у зв’язку з бойовими діями на території України). Для отримання цієї державної допомоги необхідно, щоб проживаючий громадянин України нічого не платив за проживання (а особа, у якої він проживає, не може отримувати додаткові гроші понад 40 злотих на день).

Державна допомога обмежена в часі до 60 днів (у виняткових випадках влада може її продовжити, але невідомо, в яких конкретно ситуаціях вона може бути продовжена).

Вчені, які скористаються з цієї форми державної допомоги, можуть отримати допомогу від Фундації на той самий період, але дещо у зменшеному обсязі (на суму 330 євро для вченого, який не має сім’ї для утримання).

Забороняється використовувати допомогу від Фундації на додаткову винагороду для особи, у якій проживає вчений під час отримання державної допомоги. Однак, після закінчення надання державної допомоги надбавка від Фундації (включаючи вартість проживання, яку сплачує Фундація) може бути використана для винагороди особи, у якої проживає стипендіат. Таким чином, ви можете продовжити своє перебування у цієї особи.

Допомога Фундації та інші джерела доходу

У випадку, якщо вчений отримує дохід, пов’язаний з його працею (зокрема, стипендію або заробітну плату за трудовим договором), достатній для утримання дослідника та його найближчих родичів, Фундація не виплачуватиме надбавку за той самий період. У разі, якщо є такий дохід, але його розмір замалий для утримання вченого та його сім’ї, Фундація може зменшити надбавку за відповідний період не більше ніж на половину цього доходу.

Витрати, пов’язані з дослідженнями, з бюджету Фундації

До покупок, за які Фундація може сплатити у складі фінансування наукової роботи, належать, наприклад, комп’ютер, книги, доступ до документації, лабораторне обладнання, тощо. Усі такі покупки можуть здійснюватися для цілей витрат, заявлених вченим у своїй заявці та в межах бюджету, наданого Фундацією. Примітка: Фундація не завжди призначає той бюджет витрати на науково-дослідну роботу, який був поданий ученим в заявці. Будь ласка, витрачайте гроші лише після перевірки суми виділеного бюджету.

Кошти на фінансування науково-дослідних робіт є окремимі від коштів допомоги на проживання.

При покупці з розділу витрати на науково-дослідну роботу завжди вказуйте як покупця:

Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego
NIP 
525-251-23-57
ul. Karowa 18a lok. 21
00-324 Warszawa

У випадку, якщо виникнуть труднощі з закупівлею для вищевказаної організації, вказати як покупця:

Fundacja Pomocnicza imienia Krzysztofa Skubiszewskiego
NIP 
525-261-52-58
ul. Karowa 18a lok. 21
00-324 Warszawa

При закупі завжди просіть про видання рахунка-фактури, що містить назву покупця, NIP (ідентифікаційний номер податкової служби) та адресу, або чек, який містить принаймні NIP покупця.

чек може бути тільки для покупок на суму до 450 злотих. Для рахунку на суму понад 450 злотих рахунок-фактура є обов’язковим.

квитанція або рахунок-фактура повинні містити NIP (один із двох вищевказаних).

Примітка: у Польщі NIP необхідно вказувати одразу під час покупки при касі. Після того, як продавець вже роздрукував чек без NIP, він більше не має права друкувати чек з NIP. В такому випадку Фундація матиме труднощі з оплатою закупівлі і не гарантує, що вона її оплатить.

Для стипендіатів, які вже отримали свій перший переказ: додаткові поля

Після отримання першої виплати від Фундації необхідно додатково заповнити наступні поля:

  • Документи на закупівлю: щоб показати, як були витрачені кошти, які Фундація виплатила як передплату (або має намір сплатити) на витрати на науково-дослідні роботи (не стосуєтьсяна допомогу на витрати на проживання – ці витрати не розраховуются та не підтверджаются документально).
  • Опис витрат (стосується лише коштів, наданих Фундаціею на витрати на науково-дослідні роботи): додатково описувати (за потреби) вже здійснені закупівлі, на які додаються документи на закупівлю, та точно представляти заплановані закупівлі; останнє допоможе Фундації вирішити, яку суму виділити на витрати на дослідницьку роботу, це особливо важливо для тих стипендіатів, яким Фундація спочатку призначила витрати на дослідження нижчими, ніж вони просили.
  • Зміни в моїй ситуації: для кожної зміни ми вказуємо дату, з якої відбувається зміна (наприклад, якщо стипендіат почав або припинив отримувати заробітну плату за період з 1 червня, ми вказуємо 1 червня як дату зміни, незалежно від того, коли зарплата була/буде отримано). Кожен стипендіат повинен підтвердити свою ситуацію приблизно два місяці після отримання стипендії, вписуючи зміни, що відбулися тоді; якщо змін немає, введіть «без змін». Такий запис необхідний – без нього Фундація не виплачуватиме жодної подальшої частини стипендії.
  • Виплати, які я отримав від Фундації: це поле дозволить Фундації оцінити, чи правильно працюють банки (які витрати були нараховані, скільки часу зайняло переказ – тут часто виникають великі проблеми).